Ағылшын ӘБ жылдық есебі

Ағылшын тілі мұғалімдерінің жылдық есебі
2025-2026
2025-2026 оқу жылының басында М.Құрманова ағылшын тілі пән бірлестігінің оқу жоспарын бекітті, 9 мұғалімнің апталық жүктемесін бекітті. Сабақтар оқу кестесіне және апталық жүктемеге сәйкес өткізілді. 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10,11 сыныптар жаңартылған білім беру бағдарламасы бойынша жаңа оқулықтармен қамтамасыз етіліп, аптасына 2-3 сағаттан өткізілді.
Бірлестік тақырыбы:
«Жаңартылған білім беруде пәнді оқытудың тиімді тәсілдерін қолдану арқылы оқушының танымдық-шығармашылық қабілеттерін дамыту»
Мақсаты:
Сапалы білім беру, дарынды тұлға даралау, жауапты, адамгершіліктері мол оқушы тәрбиелеу.
Міндеттері:
1. Мемлекеттік стандартты орындауды міндетке алу және білім сапасын арттыру.
2. Мұғалімдерді авторлық бағдарламалар, құралдар, шығармашылық ізденістер жасауға ұмтылдыру.
3. Оқушылардың аудандық, облыстық, республикалық пәндер олимпиадасында, ғылыми жоба жарысында жүлдегерлер дайындау ісін нақтылау, бірлестік мүшелерінен талап ету.
4. Оқушының алған білімінің үздіксіз дамуымен қатар, өзін-өзі тәрбиелеуі, ақыл-ой, мәдени, қоғамдық көзқарасының қалыптасуын қамтамасыз ету.
5. Бір немесе бірнеше пәндер бойынша оқу-тәрбие, әдістеме және эксперимент жұмыстарын жоғары кәсіби деңгейде дайындап, өткізе отырып,оқушылардың шығармашылығын дамыту.
6. Әр түрлі сабақтар мен іс-шараларды өткізу әдістемесін жетілдіру.
7. Мұғалімдердің кәсіби педагогикалық біліктілігін көтеру;
Бірлестік жұмысының мазмұны:
- Мемлекеттік стандарт талабын орындау;
- Оқу сапасын жақсарту;
- Байқау-сынақтар жүргізу;
- Семинар-конференциялар дайындау;
- Шығармашылық және тәжірибелік есептер өткізу;
- Әдістемелік бірлестік отырыстарын өткізу;
- Пәндік ашық сабақтар мен сыныптан тыс шаралар өткізу;
- Озат тәжірибе мен қажетті құжатта зерттеу, жүзеге асыру;
- Пән және әдістеме апталықтарын өткізу;
- Өзара тәжірибе алмасу;
Күтілетін нәтижелер:
білім беру ортасының қоғамның ағымдағы сұранысына бейімделуі;
оқыту сапасының артуы, мұғалімнің өз пәні саласында білімнің жинақталуы, оқытудың қазіргі әдістерін меңгеруі мен педагогикалық процесті компьютерлік технология көмегімен ұйымдастыруы;
дарынды оқушылармен жұмыс нәтижесінде олимпиада, ғылыми жоба, түрлі байқаулар жеңімпаздарының санының артуы;
ерекше білім беруге қажеттігі бар білім алушылар әлеуетін артуы.
Ағылшын тілі пәнінен бірлестігінің 2025-2026 оқу жылына арналған жұмыс жоспары
№ | Жұмыстың мазмұны | Мерзімі | Жауапты |
2024-2025 оқy жылының жумыс жоспарын беkiтy | тамыз | ӘБ жетекшісі | |
Тiл мерекесİне орай өткiзiлетİн онкундiк аясьнда iс - шара ұйымдастыру | Қырқүйек | Пән мұғалімдері | |
Аттесташиядан өтетỈн мугалiмдердi аттесташия шарттарымен таныстыру | Қырқүйек | Пән мұғалімдері | |
Ашық сабақтар кестесін құру | Ай сайын | Пән мұғалімдері | |
Пǝн апталықтарына катысып , iс - тəжiрибе алмасу | Үнемі | Пән мұғалімдері | |
Дарынды балалады аныктау, жумыс жоспарын құpy | Қырқүйек | Пән мұғалімдері | |
Іс-тәжірибе алмасу. Тізбектелген сабақтар топтамасын өткізу | Әр-тоқсанда | Пән мұғалімдері | |
ҰБТ мен ОЖСБ-ға дайындык барысы | қазан | Пән мұғалімдері | |
3 сынып окушыларынын бейiмделуi және киындыктарын аныктау | Қараша | Пән мұғалімдері | |
Жиынтык багалау жұмыстарына сараптама | Қараша | ӘБ жетекшісі | |
Mектепiшiлiк пǝн олимпиаадасына ǝзірлену жǝне өткізу | Қараша | Пән мұғалімдері | |
9 сынып оқушыларының ОЖСБ-ға ǝзiрлiгiн байқaу | Желтоқсан | ӘБ жетекшісі | |
Аудандық олимпиадаға дайындық | желтоксаң | Пән мұғалімдері | |
Өзіндік сабақты талдау бойынша тәжірибе алмасу | қантар | Пән мұғалімдері | |
11 сынып оқушыларының ҰБТ-ге дайындық барысы | қантар | ӘБ жетекшісі | |
Аудандық,облыстық семинарларға қатысу | АББ шешімімен | Пән мұғалімдері | |
Сынып журналдарында баға қоры , жазба жұмыстарының өткİзiлуi | үнемі | ӘБ жетекшісі | |
Yлгерİмİ төмен оқушылармен , тоқсанда бiр сaбaқтан «3» бағасымен қорытылған оқушылармен жұмыс | Тоқсан сайын | Пән мұғалімдері | |
ӘБ апталық өткізу | Ақпан | ӘБ жетекшісі Пән мұғалімдері | |
ӘБ апталық бойынша корытынды есеп беру | ақпан | ӘБ жетекшісі Пән мұғалімдері | |
9 сыныптардың ОЖСБ - ға дайындық деңгейi | желтоқсан | Пән мұғалімдері | |
Аттестациядан өтетiн муғалiмдер жұмысын қадағалау | қантар | ӘБ жетекшісі | |
11 сынып оқушыларын қорытынды жайлы аттестаттау , ҰБТ - ге дайындық жұмыстары жайлы | наурыз | Пән мұғалімдері | |
Жаңартылған бағдарламамен оқытылатын 3 және 5-7 сыныптардағы білім сапасының қорытындысына сараптама | үнемі | Пән мұғалімдері | |
4 сынып оқушыларының негізгі мектепке көшу дайындығы | Үнемі | Пән мұғалімдері | |
9 сынып оқушыларының ОЖСБ - ға дайындык | Пән мұғалімдері ӘБ жетекшісі | ||
Емтиханға материалдар дайындау | Пән мұғалімдері | ||
Бағдарламалық материалдардың орындалуы | Пән мұғалімдері ӘБ жетекшісі | ||
9-11 сыныптарының мемлекеттік емтиханға , корытынды аттестаттауға дайындыкты жүйелі ұйымдастыру | Пән мұғалімдері | ||
Жылдык корытынды , бiрлестіктің есебі | ӘБ жетекшісі | ||
Көрнекі құралдар дайындау | Пән мұғалімдері | ||
Бағдарламаның орындалуын тексеру | Жыл бойы | ӘБЖ |
28 тамызда тамыз конференциясы өтті, оған ағылшын тілі мұғалімдері Диана Яшаровна Зейналова мен Эльмина Исмаиловна Гусенова қатысып, өз тәжірибелерімен бөлісті.
2025-2026 оқу жылына арналған мектепішілік бақылау жоспарына сәйкес өткен жылғы бағдарламалық материалды меңгеру деңгейін анықтау және оқушылардың оқуға дайындық деңгейін (оқу табысы) қадағалау мақсатында түзету, түзету жолдарын анықтау олармен жұмыс, 2025 жылдың 15 қыркүйегінен 19 қыркүйегіне дейінгі кезеңде 2025 жылы 4-11 сыныптарда шет тілі (ағылшын тілі) бойынша қабылдау сынақтары өткізілді.
Мақсаттар:
1. Оқу жылының басында 4-11 сынып оқушыларының сапалық және жалпы оқу үлгерімін талдау.
2. Тест нәтижелеріне сүйене отырып, оқушылардың қиындықтарын анықтау.
3. Төмен балл жинаған оқушылармен жұмысты ұйымдастыру және білімдегі олқылықтарды жою.
Бағалау нысаны: оқушылардың пән бойынша білімі, дағдылары мен қабілеттері.
Бағалау екі бөлімнен тұрады: 1-бөлім. Оқу (оқу тапсырмалары) және 2-бөлім. Ағылшын тілін қолдану (лексикалық және грамматикалық тест). 1-бөлім. Оқу дұрыс жауапты таңдауды қамтиды. 2-бөлім. Ағылшын тілін қолдану әртүрлі қиындық деңгейлеріндегі екі тапсырманы қамтиды және оқушылардың көпше зат есімдер, артикльдерді қолдану, септік жалғаулары, етістік шақтары, модальды етістіктер, шекті емес етістік формалары және сын есімдерді салыстыру дәрежелері сияқты лексикалық және грамматикалық ұғымдар туралы білімдерін бағалайды.
Қорытынды:
2025-2026 оқу жылындағы қабылдау бағалауларының нәтижелерін 2024-2025 оқу жылындағы оқушылардың сапалық және жалпы үлгерім көрсеткіштерімен салыстырмалы талдау келесіні анықтады:
2025-2026 оқу жылында білімдегі олқылықтарды жою үшін жұмыс жоспары жасалды. Мотивациясы төмен оқушылармен жұмыстың келесі түрлері де енгізілді:
қосымша сабақтар, соның ішінде: жеке кеңес беру; шағын топтармен жұмыс; есептерді шешу; сабақта өтілген материал бойынша қосымша жаттығу.
• ағымдағы және тақырыптық бағалаулар;
• ауызша викториналар, тесттер және викториналар;
• ауызша сөйлеу және оқу дағдыларын бағалау.
Ағымдағы және тақырыптық бағалаулар
Бірінші тоқсанда кесте мен тақырыптық жоспарға сәйкес келесі жұмыстар жүргізілді:
2 СОР (бөлім бойынша жиынтық бағалау);
1 СОР (тоқсан бойынша жиынтық бағалау).
Сонымен қатар, ағымдағы білімді бағалау жүргізілді: тесттер, ауызша викториналар, жұптық жұмыс және шағын жобалар.
Бағалау нәтижелері оқушылардың оқу үлгерімінің тұрақты деңгейін және оқу жылының басымен салыстырғанда оң үрдісті көрсетті.
Қазақстан халқы тілдерінің апталығы аясында мектебімізде 2025 жылдың қыркүйек айының 5–19 күндері аралығында тіл мерекесіне арналған түрлі іс-шаралар өткізілді. Ағылшын тілі пәні бірлестігі апталыққа белсене атсалысып, оқушылардың тілге деген қызығушылығын арттыруға, шет тілін меңгерудегі белсенділігін дамытуға бағытталған келесі іс-шараларды ұйымдастырды:
- Апталық жоспары аясында өткізілген іс-шаралар:
Бірлестігінің Тілдер Мерекеіне өткізген іс-шаралар
2025-2026 оқу жылы
№ | Іс –шара | сынып | Уақыты | Жауапты |
1 | Апталықтың ашылуы | 3-11 | 05/09/2025 | Ағылшын тілі пәні бірлестігінің мұғалімдері |
2 | Exhibition of drawings | 3-11 | 8/09/2025 | Ағылшын тілі пәні бірлестігінің мұғалімдері |
3 | Reading competition | 3-11 | 9/09/2025 | Ағылшын тілі пәні бірлестігінің мұғалімдері |
4 | А fun trip to the country of the English language | 3-11 | 10/09/2025 | Ағылшын тілі пәні бірлестігінің мұғалімдері |
5 | Welcome to Bilimland | 3-11 | 11/09/2025 | Ағылшын тілі пәні бірлестігінің мұғалімдері |
- 8-қыркүйек күні оқушылар арасында «Exhibition of drawings» атты сурет салу сайысы өтті. Тіл мерекесіне орай ағылшын тілі пәні бірлестігінің ұйымдастыруымен оқушылар арасында “Exhibition of Drawings” көрмесі өтті. Іс-шараның мақсаты – оқушылардың шығармашылық қабілеттерін дамыту, ағылшын тіліне деген қызығушылықтарын арттыру және тіл мерекесін ерекше атап өту.Оқушылар өз қиялдары мен таланттарын түрлі суреттер арқылы жеткізіп, ағылшын тіліндегі дүниетанымдарын көрсетті.
- Сондай-ақ 9-қыркүйек күні “Reading Competition” сайысы өткізілді. Байқаудың мақсаты – оқушылардың мәнерлеп оқу дағдыларын дамыту, ағылшын тіліндегі көркем шығармаларға қызығушылықтарын арттыру және сөз өнерін құрметтеуге баулу. Қатысушылар өз білімдері мен қабілеттерін көрсетіп, ерекше әсерлі сәттер сыйлады.
- 10-қыркүйек тіл мерекесіне орай ағылшын тілі пәні бірлестігінің ұйымдастыруымен оқушылар үшін қызықты танымдық іс-шара – “A Fun Trip to the Country of the English Language” өткізілді. Бұл шарада оқушылар ағылшын тілінің тарихы мен мәдениеті жайлы мәліметтер алып, түрлі ойындар ойнап, өз білімдерін көрсетті. Іс-шара оқушылардың танымын кеңейтіп, ағылшын тіліне деген қызығушылықтарын арттырды.
- 11-қыркүйек күні тіл мерекесіне орай ағылшын тілі пәні бірлестігінің ұйымдастыруымен оқушыларға арналған танымдық іс-шара – “Welcome to BilimLand” өтті. Іс-шара барысында оқушылар BilimLand платформасы арқылы білімдерін толықтырып, қызықты тапсырмалар орындап, ағылшын тілін үйренудегі жаңа мүмкіндіктермен танысты.
Бұл шара оқушылардың заманауи білім көздеріне қызығушылығын арттырып, ағылшын тілін үйренуге деген ынтасын күшейтті.
- Көңілді қоңыраулар:
Қорытынды:
Ағылшын тілі пәні бірлестігі апталыққа белсенді қатысып, оқушылардың шет тіліне деген қызығушылығын арттыруға бағытталған мазмұнды іс-шаралар өткізді. Бұл апталық оқушылардың білімін, тілдік дағдыларын жетілдірумен қатар, шығармашылық қабілеттерін дамытты. Оқушылар белсенді қатысып, өз білімдері мен шығармашылықтарын көрсете алды.
29 қыркүйекте ауыл олимпиадасының бірінші туры өтті, оған мектебіміздің оқушылары қатысты.
Екінші тур 9 қазанда өтті, оған екінші турға өткен студенттер қатысты.
Нургожа Адия | 9в | |
Тылеубеков Динмухамед | 9Б | |
Огай Климентий | 10 Г | |
Гусенов Аббас | 10 Г | |
Огай Виктория | 11 Б | |
Абибулла Айсезім 9а | 9 А | |
Жарденбек Нұрай 9ә | 9 Ә |
28-29 қазанда өтетін аймақтық байқаудың үшінші кезеңіне тек екі оқушы ғана өтті.
Ағылшын тілі апталығы 10 қазаннан 21 қазанға дейін өтті;
13 қазан
«Clothes and shoes» 8в сынып мұғалімі :Зейналова Диана Яшаровна
“Dolphins” 11 'А' сынып мұғалімі: Шайқазанова Назерке Сержанқызы
«Classroom rules» 4б сынып мұғалімі : Бейсембекова Мархаба Нурахановнаның
14 қазан күні Ағылшын тілі ұстаздары бірлесе 6-7 сыныптарда «Quiz show" сыныптан тыс іс-шарасын өткіздік
15 қазан
«Amazing stadiums» 9 А сынып мұғалімі: Құрманова Асылжанның
«Amazing stadiums» 9 Б сынып мұғалімі: Каримов Вали Хасанович
«Online shopping» 8Б сынып мұғалімі: Қалиева Меруерт Маратовна
16 қазан
«Weather modification around the world» 7в сынып мұғалімі: Гусенова Эльмина Исмаиловна
«Bauyrzhan Momyshuly and Angelina Jolie» 6 Ә сынып
мұғалімі: Истамбекова Кулбакыт Дуйсембаевна
English Media Project
Қорытынды және талдау
«Journey into English» апталығы жоғары деңгейде ұйымдастырылып, барлық сыныптарды қамтыды.
Іс-шаралар барысында оқушылардың:
ағылшын тілінде сөйлеу белсенділігі артты;
сөздік қоры мен тілдік дағдылары дамыды;
шығармашылық және зерттеушілік қабілеттері байқалды;
топпен жұмыс жасау, өз ойын ағылшын тілінде жеткізу дағдылары қалыптасты.
Мұғалімдер заманауи педагогикалық технологияларды, ойын және интерактив әдістерді тиімді пайдаланды.
Пән бірлестігі мүшелері өзара тәжірибе алмасып, әдістемелік шеберліктерін жетілдірді.
Ұсыныстар:
Мұндай апталықтарды жыл сайын тұрақты түрде өткізу;
Оқушылардың қатысу аясын кеңейту үшін дебат, театрландырылған қойылым, эссе байқауы сияқты жаңа форматтарды қосу;
Цифрлық құралдарды (Quizizz, Kahoot, Wordwall т.б.) көбірек пайдалану;
Мұғалімдердің үздік тәжірибесін жинақтап, әдістемелік буклет немесе бейнежинақ жасау.
Қорытынды:
«Journey into English» апталығы өз мақсатына толық жетті. Оқушылардың ағылшын тіліне деген қызығушылығы артты, тілдік орта қалыптасты, ал мұғалімдер үшін тәжірибе алмасу алаңы болды.
Ағылшын тілі пәнінен «Ақбота» олимпиадасы қазан айында өтті, оған біздің мектептің оқушылары қатысты.
Ағылшын тілі мұғалімдері «Педагогикалық идеялар панорамасы» байқауына қатысты
Ағылшын тілі мұғалімдері «Оқу үдерісі және ЖИ: генеративті модельдер мен промт-инжиниринг өнері» бағдарламасы бойынша онлайн оқудан өтті
Екінші тоқсанның үлгерімі туралы есеп Медеубай Құрманов атындағы №2 орта мектептің ағылшын тілі мұғалімдерінің 2025-2026 оқу жылына арналған жұмысы
Екінші тоқсан ағылшын тілі мұғалімдеріне арналған семинарлармен басталды - Express Publishing. Жаңа білім мен әдістердің молдығы ұсынылды.
5-11 сынып оқушылары қатысқан мектеп олимпиадасы өтті. Көптеген оқушылар өте жақсы нәтижелер көрсетті, ал олимпиаданың аудандық кезеңіне дайындық жүріп жатыр.
Аудандық кезеңде мектебіміздің оқушылары ағылшын тілі пәнінен бірінші орын алды.
Екінші тоқсанда ауылдық олимпиада өткізілді, онда жоғары сынып оқушылары республикалық турға белсенді қатысты. 2-ші орынды 9-сынып оқушысы Дінмұхамед Төлеубеков иеленді.
Екінші тоқсанда ағылшын тілінен философия олимпиадасы өткізілді, оған 9-сынып оқушысы Дінмұхамед Төлеубеков қатысты. 25 желтоқсанда өткен мектеп кезеңі, аудандық кезең және аймақтық кезең де сәтті өтті. Ақпан айында республикалық қорытынды кезең өтеді, онда оқушы белгілі бір тақырып бойынша эссе жазуы тиіс.
Екінші тоқсанда ағылшын тілі мұғалімдері А. Баубекова мен Е. Гусенов бастаған педагогикалық идеялар байқауына белсенді қатысты. Айжан Баубекова аудандық деңгейде бірінші орын алып, қаңтар айында Алматыда өтетін аймақтық кезеңге жолдама алды.
2025 жылдың 18 қарашасында 3-7 сыныптар арасында «Зерде» ғылыми жұмыстар байқауы өтті:
Айболатқызы Қымбат, 7-сынып, «D» 3 орынды жеңіп алды, пән мұғалімі А.Т. Баубекова.
Гюлян Гусенова, 4-сынып, «B» 1 орынды жеңіп алды, пән мұғалімі Д.Я. Зейналова. Олар сондай-ақ облыстық деңгейде сертификат алды.
Саматқызы Хадиджа, 4-сынып, 2 орынды жеңіп алды, пән мұғалімі Э.И. Гусенова.
Тоқтарбек Айсултан,Өмірбекқызы Інжу 7кл -2 место - пән мұғалімі Бейсембекова М
Мұғалімдер сонымен қатар «БІЛІМ БЕРУДЕГІ ЖАСАНДЫ ИНТЕЛЛЕКТ: ИННОВАЦИЯЛЫҚ ТЕХНОЛОГИЯЛАР ЖӘНЕ БІЛІМ БЕРУ ПРОЦЕССІНІҢ ЦИФРЛЫҚ ТРАНСФОРМАЦИЯСЫ» байқауына қатысты.
16 қарашада ағылшын тілі мұғалімдері 80 сағаттық «БІЛІМ БЕРУДЕГІ ЖАСАНДЫ ИНТЕЛЛЕКТ: ИННОВАЦИЯЛЫҚ ТЕХНОЛОГИЯЛАР ЖӘНЕ БІЛІМ БЕРУ ПРОЦЕСІНІҢ ЦИФРЛЫҚ ТРАНСФОРМАЦИЯСЫ» курсын аяқтады.
Әрбір сынып әр бөлім бойынша екі бағалаудан, сондай-ақ тоқсан соңында қорытынды бағалаудан өтті. Барлық талаптар орындалды, содан кейін нәтижелер жарияланды және әр сынып кез келген мәселелерді қарастырды.
Тоқсан нәтижелер қорытындыланған оқытушылар жиналысымен аяқталды.
Жаңартылған бағдарлама бойынша оқитын 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 және 10 11 сынып оқушыларының жиынтық бағалау нәтижелері сараланып, модерация жұмысының қорытындысы талқыланды.
2025–2026 оқу жылының ІІІ тоқсанында ағылшын тілі пәні мұғалімдері оқу-тәрбие үдерісін мемлекеттік білім беру стандарты мен жаңартылған білім беру бағдарламасына сәйкес жүйелі түрде ұйымдастырды. Негізгі мақсат – оқушылардың тілдік дағдыларын дамыту, коммуникативтік құзыреттілігін қалыптастыру және ағылшын тілін практикалық тұрғыда қолдана алатын тұлға тәрбиелеу болды.
Сабақ барысында заманауи педагогикалық технологиялар кеңінен қолданылды. Атап айтқанда, саралап оқыту, критериалды бағалау жүйесі, жобалық әдіс, ақпараттық-коммуникациялық технологиялар (АКТ), интерактивті тапсырмалар мен цифрлық ресурстар тиімді пайдаланылды. Бұл өз кезегінде оқушылардың пәнге деген қызығушылығын арттырып, олардың белсенділігін күшейтті.
ІІІ тоқсан барысында оқу үдерісі күнтізбелік-тақырыптық жоспарға сәйкес жүргізілді. Әр сыныпта 2 бөлім бойынша жиынтық бағалау (БЖБ) және 1 тоқсандық жиынтық бағалау (ТЖБ) өткізілді. Сонымен қатар, оқушылардың білімін тексеру мақсатында жүйелі түрде ағымдағы бақылау жұмыстары ұйымдастырылды. Атап айтқанда, тест тапсырмалары, ауызша сұрау, жұптық және топтық жұмыстар, сондай-ақ шағын жобалар жүргізілді.
Өткізілген бақылау жұмыстарының нәтижелері оқушылардың үлгерім деңгейінің тұрақты екенін және оқу жылының басымен салыстырғанда білім сапасының оң динамикасын көрсеткенін айқындады. Бұл мұғалімдердің тиімді жұмыс жүргізіп жатқанын дәлелдейді.
Мұғалімдер үлгерімі төмен оқушылармен қосымша жұмыстар жүргізіп, олардың біліміндегі олқылықтарды жоюға бағытталған тапсырмалар берді. Ал қабілетті және дарынды оқушылармен күрделендірілген деңгейдегі жұмыстар ұйымдастырылып, олардың шығармашылық және танымдық қабілеттерін дамытуға жағдай жасалды.
ІІІ тоқсанда тәрбие және сыныптан тыс жұмыстар да өз деңгейінде ұйымдастырылды.
5 ақпан күні оқушылар мен мұғалімдер қазақтың көрнекті ақыны Мұқағали Мақатаевтың шығармашылығына арналған челленджге белсенді қатысты. Іс-шара барысында қатысушылар ақынның өлеңдерін мәнерлеп оқып, шығармаларын көркем түрде ұсынды. Бұл шара оқушылардың әдебиетке деген қызығушылығын арттырып, олардың дүниетанымын кеңейтуге және мәдени мұраға деген құрметін қалыптастыруға ықпал етті.
Сонымен қатар, 20 ақпан мен 25 наурыз аралығында 2–10 сынып оқушылары арасында қоғамдық-гуманитарлық бағыт бойынша «Ақбота» зияткерлік олимпиадасы өткізілді. Олимпиаданың мақсаты – оқушылардың танымдық белсенділігін арттыру, гуманитарлық пәндерге қызығушылығын дамыту және дарынды оқушыларды анықтау болды. Олимпиада қорытындысы бойынша бірқатар оқушылар жақсы нәтижелер көрсетіп, жүлделі орындарға ие болды.
Баубекова Айжан ІІІ тоқсан барысында сынып жетекші ретінде аудандық шебер-сынып байқауына қатысып, командаменжоғары нәтиже көрсетіп І орынға ие болдық. Сонымен қатар, облыстық кезеңде номинация иегері атандық. Шебер-сыныптың мақсаты – тәрбие бағыты бойынша оқушылардың рухани-адамгершілік құндылықтарын қалыптастыру, олардың әлеуметтік белсенділігін арттыру және сынып жетекшілерінің тиімді тәрбие жұмысын ұйымдастыру тәжірибесін жетілдіру.
Тоқсан барысында әдістемелік жұмыстар да жүргізілді. Мұғалімдер өзара тәжірибе алмасып, ашық сабақтар мен әдістемелік отырыстар өткізді. Сонымен қатар, кәсіби біліктіліктерін арттыру мақсатында түрлі семинарлар мен вебинарларға қатысты.
ІІІ тоқсан қорытындысы бойынша оқушылардың білім сапасы тұрақты деңгейде екені анықталды. Мұғалімдер алдағы тоқсанда білім сапасын арттыру, оқушылардың сөйлеу дағдыларын жетілдіру және функционалдық сауаттылығын дамыту бағытында жұмыстарды жалғастыруды жоспарлап отыр.
Жалпы алғанда, ІІІ тоқсанда ағылшын тілі пәні мұғалімдері жоспарланған жұмыстарды толық орындап, оқу-тәрбие үдерісінде оң нәтижелерге қол жеткізді. Ағылшын тілін оқытудың жалпы мақсаты - оқушыларға ағылшын тілін жоғары деңгейде оқыту және олардың тілге деген қызығушылығын арттыру.
Оқушылардың шығармашылығын арттыру және ынталандыру үшін сабақтар келесідей жүргізілді:
1. Сабақта көрнекі құралдарды кеңінен пайдалану;
2. Сабақты өзгерту;
3. Сабақта әртүрлі әдістерді қолдану;
4. Технологияны тиімді пайдалану;
5. Сабаққа қатысты бейнетаспалар мен фильмдерді көрсету.
Қорытынды: 2025-2026 оқу жылына арналған оқу бағдарламасы аяқталды. Жоспарланған жұмыстар аяқталды және келесі оқу жылына басымдықтар анықталды.
Зейналова Д.Я Ағылшын тілі пәні бірлестігінің жетекшісі.